Imprezy tematyczne

Jak zorganizować urodziny Twojego dziecka?

Urodziny dziecka są jak medal – zawsze mają dwie strony. Po jednej stronie jest radość i zabawa pociechy, po drugiej – Twoje zaangażowanie, organizowanie i zmęczenie. Chciałabyś uczynić ten dzień wyjątkowym, niepowtarzalny, takim, które Twoje dziecko zapamięta i będzie wspominało jako dorosłe, ale nie do końca wiesz, jak się do tego zabrać? Masz za dużo pomysłów i nie wiesz, jak je poukładać? Usiądź i na spokojnie zaplanuj całą imprezę, od początku do końca – spróbuj przewidzieć wszystko, co może się wydarzyć.

Współpraca

Najważniejsza jest współpraca z Twoim dzieckiem! O ile nie planujesz przyjęcia-niespodzianki, porozmawiaj ze swoją pociechą o tym, o jakim przyjęciu marzy. Wspólnie przygotujcie kolorowe zaproszenia dla gości, udekorujcie miejsce imprezy balonikami, serpentynami – wszystkim, co tylko przyjdzie wam do głowy! Zamów bajkowy tort i przygotuj pyszne przekąski (użyj swojej wyobraźni, dzieciaki na pewno to docenią okrzykami zachwytu). Ubierzcie się fajnie, błyszcząco – spraw, żeby ten dzień należał tylko do Twojego dziecka!

Plan imprezy

Miej w pogotowiu zabawy i gry, które możesz zaproponować dzieciakom, gdyby te zaczęły się nudzić albo marudzić. Posadzenie ich przed telewizorem z bajkami to zdecydowanie zły pomysł… poszukaj w Internecie kreatywnych i inspirujących zabaw – niech dzieci się pobrudzą, coś pokolorują, powyklejają, niech coś stworzą! Wymyśl konkursy z nagrodami, przygotuj korony i medale dla zwycięzców, nie zapominając o nagrodach pocieszenia dla wszystkich. Możesz zaplanować uroczyste „wejście” tortu, śpiewanie „sto lat” i popijanie oranżady-szampana z wysokich kieliszków. Dla siebie i pozostałych członków rodziny również przygotuj odświętne stroje – pomyśl o tym, że w końcu możesz zaszaleć i przebrać się w księżniczkę albo wróżkę, w końcu to przyjęcie dla dzieci!

Przestrzeń

Jeśli masz możliwość, wyjdź z dzieciakami do ogrodu lub na taras. Będą się mniej krępowały, jeśli coś pobrudzą albo zepsują. A jeśli nie masz takiej możliwości (lub jest zima), postaraj się wygospodarować jak najwięcej miejsca w pokoju bądź kuchni.

Świętuj

Pamiętaj o uroczystym przywitaniu i pożegnaniu gości. Spraw, by poczuli się ważni oraz, że uczestniczą w czymś wyjątkowym. Zorganizowanie przyjęcia nie musi też kosztować fortuny – dzieci mają ogromną wyobraźnię i na pewno nie będą sprawdzały wartości wszystkich rzeczy, jakie im zaoferujesz. Świętuj ten dzień, posprzątacie po imprezie jutro!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *